sen kazan

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

internette sende kazanabilirsin

Uzaktan Eğitim

dj_ibo_g_h

Uzaktan Eğitim B1295_A24552_TGet

Uzaktan Eğitim Empty Uzaktan Eğitim

Mesaj tarafından dj_ibo_g_h Cuma Ocak 11, 2013 8:41 pm

web adresi http://www.advancity.com.tr
    sahibi advancity
    hosting sağlayan : kendisunucumuz
    web master advancity
    site içeriği :

Hemen herkese okuma alternatifi ve üniversite mezunu olma şansı tanıyan uzaktan eğitimin; en tanınan karakteri Açıköğretim fakültesidir. Açıköğretim fakültesi, her yıl binlerce mezun vererek, üniversite öğrenimini örgün olarak tamamlama şansı olmayan kişilerin eğitimlerini tamamlamalarına olanak sağlar. Buna istinaden ülke kültürüne ve eğitim seviyesine oldukça katkısı bulunur.

Tıpkı örgün eğitimde gerçekleşen sınav düzeneğinde olduğu gibi Açıköğretim eğitim sisteminde de vize (ara sınav), final (yılsonu sınavı) ve bütünleme sınavları söz konusu olmaktadır. Başta çan eğrisi sistemi olmak üzere, birçok noktada örgün eğitim ile uzaktan eğitim birbirine bağlanır. Bu eğitim sistemine dahil olabilmek için her yıl düzenlenen LYS sınavına dahil olup Açıköğretim fakültesine taban olan puanı tutturmanız yeterli olacaktır. Sonrasında ise; Açıköğretim fakültesi bünyesinde bulunan dört yıllık lisans veya iki yıllık ön lisans bölümlerinden birini tercih edebilirler. Merkezi Eskişehir’de bulunan Anadolu Üniversitesi vasıtasıyla eğitim-öğretim sağlanır. Diğer şehirlerden de sayısız öğrenci kaydı gerçekleştirilen Açıköğretim ile tüm irtibat ilçelerde bulunan Açıköğretim bürolarında gerçekleşir.

Açıköğretim sisteminin en güzel avantajı, sonrasında isteyen ve gayret eden kişilerin yüksek lisans ve doktora gibi yüksek vasıflara erebilmesidir. Özellikle son yıllarda açılan yeni iki ve dört yıllık bölümleri ile neredeyse örgün eğitimde bulunan tüm alanlara ait eğitim-öğretim sağlayan bu uzaktan eğitim sistemi özellikle çalışan ve örgün eğitim almak üzere tüm gün okula gidemeyenlerin tercih ettiği ilme giden en iyi yollardan birisidir.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 1:28 am