sen kazan

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

internette sende kazanabilirsin

Android uygulama geliştirme

dj_ibo_g_h

Android uygulama geliştirme B1295_A24552_TGet

Android uygulama geliştirme Empty Android uygulama geliştirme

Mesaj tarafından dj_ibo_g_h Çarş. Mayıs 09, 2012 9:25 pm

Web Adresi: http://www.ugurbaltaci.com/iphone-uygulama-gelistirme/
    Hosting Sağlayan Firma:Kendi sunucumuz

Android ‘de tasarım kasmak gerçekten zor bir süreç, özellikle benim gibi iOS diyarından gelen programcılar için, biz de herşey point ile alakalıydı ve 0.320 – 0.480 arasında uzayımız gidip geliyordu. Layoutların içinde kaybolmamak gerçekten başarı :)

Şimdi durum şu oluyor, iPhone için bir tasarım geliyor, uygulamaya bir saatte gömüyorsun, müşteri aynı tasarımı Android ‘de görmek istiyor, ama iPhone ‘da hep statik image’lar kullanılmış, hadi diyelim xhdpi,hdpi… şeklinde handle ettin de, adam abuk bir android tablete yükler, allah çarpmışa döner uygulaman.

Android’de tasarım belki Romain Guy‘ın – Google, Android Mühendisi – söylemiyle sanattırda, ben onu bunu bilmem, iOS uygulamaları hep tasarımda 1-0 önde olacaktır.

Projelerde kullanmak üzere gradient bir buton hazırlamak istiyordum, yine her zamaki gibi google yardımıma koştu, birisi benden önce davranmış :)
    Android uygulama geliştirme Cinema_detail-180x300
    Bu resim bir AVM’nin sinema detay sayfasına ait, “Watch Trailer” ve “Buy Ticket” butonlarıda adı üstünde belirtilen işlemleri yapıyor.

“Watch trailer” gibi bir butonu nasıl oluşturduğumuza gelince;

1) Drawable klasörünün içinde button_red.xml dosyamızı oluşturuyoruz. İçine alttaki XML kodunu ekliyoruz.
    ?

Forum Saati Ptsi Mayıs 20, 2024 4:37 am