internette sende kazanabilirsin


Tabela Sitesi

Paylaş

aratar1634


Mesaj Sayısı : 186

Kayıt tarihi : 20/05/13

Tabela Sitesi

Mesaj tarafından aratar1634 Bir Salı Ağus. 27, 2013 5:43 pm

Çeşitli firma, marka veya kurumların kendilerinin dikkat çekmesi amacıyla işletme isim ve verilen hizmetle ilgili tüketicilere kendini göstermek amaçlı kullandıkları materyal ve parçalara tabela denir. Yerine, ölçülerine ve hava şartlarına göre farklılıklar göstererek tasarlanabilir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, bu sektörde gelişerek büyümüştür. Bundan önceki zamanlarda oldukça zahmetli ve emek isteyen bir iş olarak yapılmaktaydı. Günümüzde ise grafik tasarımları konusunda oldukça geniş bir yelpaze oluşmuş olduğundan dolayı tamamen gelişmiş programlar ve teknikler kullanılmaktadır. Yol tabelası, neon tabela, Led tabela, elektronik tabela, ışıklı ve ışıksız tabela olmak üzere birçok farklı türde isteklere uygun şekilde üretilmektedir. Tabela seçerken de birçok kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. Nerede, ne tür bir tabela kullanılacağına karar vermek, göze ne kadar hitap etmesini belirlememiz, tabelanın kullanım süresi ve işlevini artırmada önemli etkenlerdir. Tabelaların genelde dışarıda kullanıldığı düşünülürse, zorlu hava şartlarına dayanıklı kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Bunun yanında çok güneş alan yerlerde, yine tabelanın üretildiği malzemenin kullanım ömrü göz önüne alınmalıdır. Yıllarca sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için taşıma ve montaj işlemi de sorunsuz yapılmalıdır.

Tüm bu işlemlerin ardında tabelanın yeri çok önemlidir. Belediyeler, iş yerlerinden kendi cephelerine ait bölgeden gerekli tabela asma vergisi almaktadırlar. Sizin bölgenizin dışında, kaldırım kısmına taşmış tabela veya levhalar gerekli izinleri almanızı gerektirir. Unutmayınız ki görüntü kirliliği oluşturan, belirtilen kurallar ve ölçüler dışında montaj yapılan tabelalar, tabela yerleştirme kural ve kanunlarına aykırı gelmesi nedeniyle sizleri sıkıntıya sokabilir.

Site Adı: www.tabela.in

    Forum Saati Salı Haz. 19, 2018 4:48 am