sen kazan

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

internette sende kazanabilirsin

E-Üniversite Nedir?

aratar1634

E-Üniversite Nedir? B1295_A24552_TGet

E-Üniversite Nedir? Empty E-Üniversite Nedir?

Mesaj tarafından aratar1634 Salı Tem. 09, 2013 5:44 am

E-Üniversite Nedir?
    Günümüzde teknolojinin inanılmaz büyük bir hızla geliştiği ve hayatımıza yön verdiği gerçeği herkes tarafından kabul edilmektedir. Bu gün teknolojinin geldiği nokta;aynı standart ve kalitedeki eğitimin sınırsız olarak tüm dünyada gerçekleşmesine imkân tanımaktadır.
    Sanal ortamda eğitim gören öğrenci sayısı sürekli artarken; ABD`de üniversiteler, dünyanın en ücra yerindeki öğrencileri aynı sınıfta okutmaktadırlar. Bunun yanında ABD Üniversitelerindeki akademisyenlere göre e-eğitimde başarı oranı yüzde 95 olarak tespit edilmektedir. Mekân bağımsızlığı ve zamanı etkin kullanabilme kavramının yaygınlaştığı günümüzde, sanal iletişim ile eğitimin etkisinin gün geçtikçe artığı da akademisyenler tarafından yadsınamaz bir gerçek olarak kabul edilmektedir.
    Derslerin, ödevlerin, hocalarla ve diğer öğrenim görenlerle bilgi paylaşımının tamamen internet ortamında yapılmasını sağlayan uzaktan eğitimde, ABD açık ara önde gitmektedir. Knewton Araştırma Şirketinin araştırmasına göre, karma (sınıf içinde internet araçları kullanarak) öğrenme kurslarını tercih edenlerin oranı geçen seneyüzde 30`a çıkmış bulunuyor. Bu rakamın 2014`te yüzde 47, 2020`de ise yüzde 98`i bulacağı tahmin ediliyor. ABD`deki üniversitelerin yüzde 96`sı en az bir dersin sanal sınıfta görülmesini zorunlu kılıyor. Geçen sene 6,3 milyon yüksek eğitim gören öğrenci en az bir dersini online eğitim olarak tamamlamış olması da ilginç bir detay olarak karşımızda çıkıyor.
    Teknolojik ilerlemeler insanların ihtiyaçlarını ve zaman planlamasını oldukça değiştirmiştir. Dünyanın cebinizde olması gerçeğinden hareketle insanoğlu kendine daha fazla zaman ayırmak istemektedir. Sosyalleşmek için artık AVM?leri kullanmaktan vazgeçen insanımız, bununla birlikte, üniversite kampüslerinde zaman öldürmek, sıkıcı sıralarda oturmak yerine daha fazla özgürlük beklentisiyle yaşamak istemektedir.
    E-üniversite zaman ve mekân sınırlamalarını ortadan kaldırdığı için eğitim öğretim hizmetlerinde ciddi fırsat eşitliği sağlamaktadır. Büyük şehirlerde bulunan kaliteli hocalardan eğitim alabilme fırsatı, insanlar için inanılmaz önem arz etmektedir.
    Zaman sınırlaması olmadığı için ve teknolojik olarak derslerin kayıt altına alınmasından dolayı dersleri kaçırmak, izleyememek, anlamamak diye bir şey e-üniversitede yoktur. E-üniversite öğrencisi defalarca ve istediği zaman diliminde derslerini takip edebilecek ve sınavlarına girebilecektir. İşte size özgürlük. Başkalarının istediği zaman da değil de sizin istediğiniz zamanda ve mekânda eğitim.
    Eüniversite çeşitli sınırları olanlar için de inanılmaz fırsatlar sunmaktadır. Örneğin engelliler artık üniversite eğitimi için sınırlarını zorlamak zorunda kalmayacaklardır. Ayrıca hamile bayanların ve evden çıkamayan kimseler için de olan çeşitli sınırlılıklar, e-üniversite de olmayacaktır.
    Bununla birlikte e-üniversite, çalışan kesim için de önemli avantajlar sağlayacaktır. Üniversiteye gitmeye zaman ve para bulamayanlar bu sistemin avantajlarını sonuna kadar kullanıp istedikleri bölümü bitirme şansı bulabileceklerdir.
    Maliyetler neredeyse yarı yarıya azalacağı için maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitim öğretim fırsatı bulamayan kimselerin e-üniversiteden yararlanmaları toplumsal gelişimimize de katkıda bulunacaktır.
    E-Üniversite tüm dünyada akredite üniversitelerden online lisans, online yüksek lisans ve online doktora dereceleri alabileceğiniz, ücretsiz e-dersleri izleyebileceğiniz ve evinizden, çalıştığınız yerden, tabletinizden, telefonunuzdan dersleri takip ederek mezun olabileceğiniz bir uzaktan eğitim platformudur.
    Ayrıntılı bilgi ve programlar için E-Üniversite web sitesini ziyaret edebilirsiniz:
    http://www.e-universite.com.tr/

Forum Saati Cuma Mart 29, 2024 10:04 am